ساخت و ساز بر روی ریه های تنفسی یزد

 

ساخت و ساز بر روی ریه های تنفسی یزد

1399/09/16

قصه پر غصه قطع درختان، این بار در روستا‌های حاشیه شهر یزد در حال تکرار است.
به گزارش اخبار ساختمان، روستا‌های حاشیه شهر یزد که روزگاری نه چندان روز ریه تنفسی شهر یزد بودند حالا نفس خودشان به شماره افتاده است.


شرکت سینرژی پارس

شرکت سینرژی پارس از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه تجهیزات نوین ساختمانی از جمله فوم‌ عایق xps، عایقکاری سازه های صنعتی و مسکونی، دیوار سبک و در راستای سبک سازی ساختمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان آغاز نمود و در این مدت توانسته با اتکا به تخصص و تجربه کارشناسان خود، به یکی از بزرگترین عرضه کننده های عایق های ساختمانی، صنعتی و تجاری تبدیل گردد. بیشتر بخوانید

بخشدار مرکزی یزد گفت: سالانه بیش از ۵۰ هزار مترمربع از سطح باغ های این روستا‌ها تخریب می‌شوند، درختانش ار ریشه بیرون می‌آید و به جای آن بنا‌های مسکونی سبز می‌شوند.

پاکدل افزود: این سرنوشت تلخ در انتظار همه باغهایی است که در این ۱۲ روستا باقی مانده اند.

وی افزود: صاحبان این باغ‌های سرسبز که البته از خشکسالی‌های پیاپی جان بدر برده اند با حذف درختان، زمین‌ها را به قطعات کوچک‌تر تبدیل کرده و می‌فروشند بدون اینکه حتی حقوق قانونی شان را پرداخت کنند.

بررسی‌های ما نشان می‌دهد اصلی‌ترین دلیل این اتفاق تلخ، واگذار نکردن زمین از سوی دستگاه‌های مسئول است.


فوم xps

فوم xps سینرژی از پلی استایرن بصورت اکسترود با مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری حرارتی تولید شده است. فرآیند تولید بر اساس تکنولوژی ذوب مواد، مخلوط کردن مداوم و تزریق و فشرده سازی در دمای بالا جهت تولید صفحات سخت عایق می باشد. بر خلاف دیگر روش های تولید که سبب ایجاد حفره، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذناپذیر ایجاد می کند که ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشار در مقایسه با دیگر عایق ها از مشخصه های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد. بیشتر بخوانید

بر اساس قانون، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وظیفه واگذاری زمین در روستا‌ها را عهده دار است.

البته مدیر کل بنیاد مسکن می‌گوید این موضوع در دستور کار شورای مسکن استان بوده و اقدامات خوبی در این راستا دنبال می‌شود.

قربانیان گفت: براساس مصوبه شورای مسکن شورا‌های محلی و دهیاری‌های این روستا‌ها متقاضیان واجد شرایط دریافت زمین را شناسایی می‌کنند تا زمین دریافت کنند.

این اقدام اگر چه دیر آغاز شد، اما بسیار بجا و شایسته خواهد بود البته اگر در پیچ و خم اداری، زمینگیر نشود.

صدا و سیما
13:00 | يكشنبه 16 آذر 1399

 

#سینرژی پارس #فوم xps #عایق های حرارتی #xps
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سینرژی پارس محفوظ می باشد.