التهابات بازار مسکن در آبان ماه آرام گرفت

 

التهابات بازار مسکن در آبان ماه آرام گرفت

1399/09/17

بعد از گذشت حدود یک سال از افزایش قیمت افسار گسیخه، واحدهای مسکونی در تهران، التهاب بازار مسکن در آبان ماه کمی آرام گرفت.
به گزارش اخبار ساختمان، بانک مرکزی در گزارش جدید خود از تحولات بازار مسکن شهر تهران در آبان‌ماه خبر داده است. طبق این گزارش، در ماه گذشته ۴ هزار و ۴۶۶ واحد مسکونی در شهر تهران معامله شده است که در مقایسه با ماه قبل از آن، افت شدید ۴۸.۴ درصدی معاملات را نشان می‌دهد. افتی که قابل تامل به نظر می‌رسد و نیاز به بررسی چرا آن دارد. البته اگرچه تعداد معاملات آبان ماه کاهشی بود اما باز هم نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۹.۹ درصدی داشت.

قیمت از تب و تاب رشد افتاد

معاملات انجام شده نشان می‌دهد، شهروندان در آبان‌ماه بابت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای واحد مسکونی، به طور متوسط ۲۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان هزینه کرده‌اند. این برای نخستین بار از ابتدای سال جاری است که قیمت واحدهای مسکونی در شهر تهران به رشد کمتر از ۲ درصد در هر ماه رسیده است. در آبان امسال، خریداران تهرانی هر متر مربع واحد مسکونی را نسبت به ماه گذشته ۱.۸ درصد گران‌تر تهیه کرده‌اند. اگرچه کاهش رشد قیمت‌ها خبر خوبی به نظر می‌رسد اما نگاهی به تفاوت نرخ واحدهای مسکونی نسبت به ماه مشابه سال قبل، حکایت از رشد ۱۱۸.۲ درصدی قیمت‌ها می‌کند.


شرکت سینرژی پارس

شرکت سینرژی پارس از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه تجهیزات نوین ساختمانی از جمله فوم‌ عایق xps، عایقکاری سازه های صنعتی و مسکونی، دیوار سبک و در راستای سبک سازی ساختمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان آغاز نمود و در این مدت توانسته با اتکا به تخصص و تجربه کارشناسان خود، به یکی از بزرگترین عرضه کننده های عایق های ساختمانی، صنعتی و تجاری تبدیل گردد. بیشتر بخوانید

۳۸.۹ درصد واحدهای معامله شده زیر پنج سال هستند


گزارش بانک مرکزی از تحولات مسکن در آبان‌ماه امسال می‌گوید که طبق روال همیشه، واحدهای تا پنج سال عمر بنا، بیشترین طرفدار را دارد. در این ماه، یک هزار و ۷۳۶ واحد مسکونی تا پنج سال خرید و فروش شده است که ۳۸.۹ درصد از کل معاملات را شامل می‌شود. این سهم نسبت به شهریورماه سال قبل حدود سه درصد کاهش پیدا کرده است. پس از آن، واحدهای با قدمت بیش از ۱۶ سال ساخت، بیشترین تعداد معامله را داشته‌اند.

سهم ۱۲.۱ درصدی منطقه ۵

منطقه مسکونی، شاخص دیگری برای محاسبه تعداد معاملات انجام شده است. منطقه پنج به عنوان یکی از محبوب‌ترین مناطق مسکونی تهران برای خریداران، هر ماه بخش عمده معاملات را به خود اختصاص می‌دهد. در ماه آبان، این منطقه با سهم ۱۲.۱ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را داشته است. مناطق ۱۰ و ۴ نیز به ترتیب با اختصاص سهم‌های ۸.۶ و ۸.۴ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

متوسط ۵۵ میلیون برای هر متر مربع

گزارش بانک مرکزی تایید می‌کند که در آبان امسال، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران، ۲۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان بوده است. در بین مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، منطقه یک بیشترین و منطقه ۱۸ کمترین متوسط قیمت را به خود اختصاص داده‌اند. در واقع، صاحب خانه‌های جدید منطقه یک تهران برای خرید هر متر مربع واحد مسکونی خود در ماه آبان، به طور متوسط ۵۵ میلیون تومان هزینه کرده‌اند.


فوم xps

فوم xps سینرژی از پلی استایرن بصورت اکسترود با مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری حرارتی تولید شده است. فرآیند تولید بر اساس تکنولوژی ذوب مواد، مخلوط کردن مداوم و تزریق و فشرده سازی در دمای بالا جهت تولید صفحات سخت عایق می باشد. بر خلاف دیگر روش های تولید که سبب ایجاد حفره، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذناپذیر ایجاد می کند که ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشار در مقایسه با دیگر عایق ها از مشخصه های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد. بیشتر بخوانید

خریداران در منطقه ۱۸ نیز مجبور بودند بابت خرید هر متر مربع واحد مسکونی در این منطقه، به طور متوسط ۱۲ میلیون تومان پرداخت کنند. عجیب بودن این ارقام زمانی مشخص می‌شود که نسبت با سال گذشته مورد مقایسه قرار بگیرند. طبق این گزارش، متوسط قیمت واحد مسکونی در سال جاری در منطقه یک نسبت به سال گذشته ۱۳۴.۳ درصد و منطقه ۱۸، ۹۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

خریدار کدام واحدها بیشتر است؟

از میان پرفروش‌ترین‌ها، واحدهای مسکونی با دامنه قیمتی ۱۴ تا ۱۶ میلیون تومان به ازای هر متر مربع بنا، با سهم ۸.۶ درصدی، بیشترین میزان فروش را در میان معاملات داشته‌اند. واحدهای ۱۶ تا ۱۸ میلیون و واحدهای ۱۲ تا ۱۴ میلیون به ترتیب با سهم ۷.۳ و ۶.۹ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. همچنین، واحدهای مسکونی با زیربنای ۶۰ تا ۷۰ متر مربع با سهم ۱۵.۲ درصدی، بیشترین متقاضیان خرید را داشته‌اند.

ایرنا
13:27 | دوشنبه 17 آذر 1399

 

#سینرژی پارس #فوم xps #عایق های حرارتی #xps
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سینرژی پارس محفوظ می باشد.