بررسی قیمت مسکن در کشورهای خاورمیانه

 

بررسی قیمت مسکن در کشورهای خاورمیانه

1399/09/20

در بین تمام کشورهای آسیایی هنگ کنگ با میانگین متری ۲۸ هزار و ۵۷۰ دلار گران قیمت‌ترین خانه‌ها را در آسیا با توجه به شاخص نسبت قیمت مسکن به درآمد در خود جای داده است اما در بین کشورهای خاورمیانه، سرزمین‌های اشغالی با داشتن خانه‌هایی به قیمت متری ۱۷ هزار و ۱۴۹ دلار در صدر این فهرست قرار گرفته است.
به گزارش اخبار ساختمان، کشورهایی نظیر هنگ کنگ، ژاپن و یا سنگاپور نه تنها در صدر فهرست گران ترین خانه های آسیایی با توجه به شاخص نسبت قیمت مسکن به درآمد قرار گرفته اند بلکه این کشورها پرچمدار داشتن گران ترین خانه ها در دنیا نیز هستند؛ پس از هنگ کنگ دومین کشوری که گران ترین خانه های آسیایی را دارد کشور ژاپن است به طوری که میانگین قیمت مسکن در این کشور ۱۶ هزار و ۳۲۲ دلار است و پس از آن سنگاپور با میانگین متری ۱۴ هزار و ۳۷۳ دلار سومین کشور این قاره است که گران ترین خانه را در خود جای داده است و پس از آنها به ترتیب چین، هند، تایوان، تایلند، فیلیپین، مالزی، کامبوج، اندونزی و ویتنام ده کشوری هستند که نام آنها در صدر این فهرست آمده است.


شرکت سینرژی پارس

شرکت سینرژی پارس از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه تجهیزات نوین ساختمانی از جمله فوم‌ عایق xps، عایقکاری سازه های صنعتی و مسکونی، دیوار سبک و در راستای سبک سازی ساختمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان آغاز نمود و در این مدت توانسته با اتکا به تخصص و تجربه کارشناسان خود، به یکی از بزرگترین عرضه کننده های عایق های ساختمانی، صنعتی و تجاری تبدیل گردد. بیشتر بخوانید

اسرائیل اما با میانگین متری ۱۷ هزار و ۱۴۹ دلار گران ترین خانه های خاورمیانه را با توجه به شاخص نسبت قیمت مسکن به درآمد در خود جای داده است و پس از آن امارات متحده عربی با میانگین متری پنج هزار و ۹۱۸ دلار در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است و جایگاه سوم این فهرست نیز با میانگین متری سه هزار و ۶۹۳ دلار به لبنان اختصاص یافته است و پس از آن به ترتیب کشورهای مراکش، اردن و مصر گران ترین خانه های خاورمیانه را دارند.

میانگین قیمت مسکن در کشورهای خاورمیانه متری چقدر است؟

در بین کشورهای منطقه اما میانگین قیمت مسکن در کشور کویت برای خانه ای در مرکز شهر متری ۶ هزار و ۹۴۱ دلار است و میانگین قیمت همچین خانه ای در خارج از شهر نیز متری سه هزار و ۱۷۴ دلار است و در کشور افغانستان نیز میانگین قیمت مسکن در مرکز شهر متری ۷۸۵ دلار است و میانگین قیمت همچین خانه ای در خارج از شهر نیز در این کشور متری ۳۷۳ دلار است.

در این بین میانگین قیمت مسکن در پاکستان در مرکز شهر این کشور متری ۸۸۳ دلار تخمین زده شده است و در خارج از شهر این کشور نیز میانگین قیمت مسکن متری ۳۶۵ دلار اعلام شده است و در ترکیه اما میانگین قیمت مسکن در مرکز شهر این کشور متری ۷۳۳ دلار تخمین زده شده است و در خارج از شهر این کشور اما میانگین قیمت مسکن تا متری ۴۳۷ دلار پایین می آید.


فوم xps

فوم xps سینرژی از پلی استایرن بصورت اکسترود با مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری حرارتی تولید شده است. فرآیند تولید بر اساس تکنولوژی ذوب مواد، مخلوط کردن مداوم و تزریق و فشرده سازی در دمای بالا جهت تولید صفحات سخت عایق می باشد. بر خلاف دیگر روش های تولید که سبب ایجاد حفره، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذناپذیر ایجاد می کند که ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشار در مقایسه با دیگر عایق ها از مشخصه های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد. بیشتر بخوانید

در بین کشورهای منطقه اما سوریه با خانه هایی به قیمت میانگین متری هزار و ۸۰۰ دلار در مرکز شهر و با خانه هایی با میانگین قیمت متری ۹۲۳ دلار در اطراف شهر نسبتا در رتبه های بالای جدول قرار گرفته است و عراق نیز با داشتن خانه هایی در مرکز شهر با میانگین قیمت متری هزار و ۸۹۶ دلار و میانگین قیمت متری ۸۷۵ دلار در خارج از شهر نسبتا در بالای جدول قرار گرفته است.

و اما میانگین قیمت مسکن در مرکز شهر بحرین نیز نسبتا بالا است به طوری که این خانه ها متری ۲ هزار و ۷۹۰ دلار قیمت خورده اند و در خارج از شهر نیز میانگین قیمت مسکن در این کشور متری هزار و ۸۰۰ دلار است و اما در این بین میانگین قیمت مسکن در عربستان سعودی نیز در میانگی جدول قرار گرفته است به طوری که میانگین قیمت مسکن در مرکز شهر این کشور متری هزار و ۱۷۴ دلار است و میانگین قیمت مسکن در خارج از شهر این کشو نیز متری ۸۶۴ دلار است.

راهبرد معاصر
21:24 | جمعه 21 آذر 1399

 

#سینرژی پارس #فوم xps #عایق های حرارتی #xps
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سینرژی پارس محفوظ می باشد.