مهم‌ترین نکات در نگهداری استخر

 

مهم‌ترین نکات در نگهداری استخر

اگر شانس لذت بردن از به ویژه استخر رو باز را در محل زندگی خود دارید، برای اینکه از این تفریح سالم، لذتی پایدار را نصیب خود کنید، باید به استخر خود رسیدگی کنید. شنا کردن در استخر کثیف و جلبک‌زده نه‌تنها لذت‌بخش نیست، بلکه مشکلاتی را نیز برای سلامتی همراه خواهد داشت. در ادامه به مهم‌ترین نکات در خصوص نگهداری از استخر اشاره کرده‌ایم.
شیمی استخر را مرتب چک و بررسی کنید
«پ هاش» یا همان PH استخر را در ایام تابستان هفته‌ای یک تا دو بار و در فصل زمستان هر یکی دو هفته یک‌بار چک کنید. PH استخر باید بین ۷٫۲ و ۷٫۸ حفظ شود. هرچه PH

شرکت سینرژی پارس

شرکت سینرژی پارس از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه تجهیزات نوین ساختمانی از جمله فوم‌ عایق xps، عایقکاری سازه های صنعتی و مسکونی، دیوار سبک و در راستای سبک سازی ساختمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان آغاز نمود و در این مدت توانسته با اتکا به تخصص و تجربه کارشناسان خود، به یکی از بزرگترین عرضه کننده های عایق های ساختمانی، صنعتی و تجاری تبدیل گردد. بیشتر بخوانید'B Nazanin'; mso-bidi-language: FA;"> پایین‌تر به سمت عدد ۷ باشد، استخر شما به میزان کلر کمتری نیاز خواهد داشت. چرا که وقتی
PH بالا می‌رود، اثربخشی کلر کمتر و کمتر می‌شود، به همین دلیل است که بسیاری از مصرف‌کنندگان تنها به اضافه کردن میزان کلر عادت کرده‌اند. کلر در PH 7 حدود ۵۰ درصد فعال است و در PH 8.0 حدود ۱۰ درصد فعال است. بنابراین، PH را مرتب کنترل کنید تا کمتر به کلر نیاز داشته باشید.
سطح استخر را هفته‌ای یک‌بار با اسکیمر پاک کنید
استخر خود را به یک اسکیمر خوب مجهز کنید. این ابزار کاربردی، در واقع حکم جارو را برای استخر دارد. با تمیز کردن مرتب سطح استخر این امکان را به آشغال‌های شناور روی سطح آب نمی‌دهید تا به عمق و کف آب نفوذ پیدا کنند. در غیر این صورت، مجبور خواهید بود آب استخر را مرتب عوض کنید.
سطح آب را چک کنید


فوم xps

فوم xps سینرژی از پلی استایرن بصورت اکسترود با مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری حرارتی تولید شده است. فرآیند تولید بر اساس تکنولوژی ذوب مواد، مخلوط کردن مداوم و تزریق و فشرده سازی در دمای بالا جهت تولید صفحات سخت عایق می باشد. بر خلاف دیگر روش های تولید که سبب ایجاد حفره، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذناپذیر ایجاد می کند که ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشار در مقایسه با دیگر عایق ها از مشخصه های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد. بیشتر بخوانیدlang="FA" style="font-size: 14.0pt; line-height: 107%; font-family: 'B Nazanin'; mso-bidi-language: FA;">سطح آب استخر باید نه خیلی بالا باشد و نه خیلی پایین. سطح مناسب آب استخر درواقع باید هم‌تراز وسط اسکمیر تعبیه‌شده در استخر باشد. اگر پایین‌تر از آن سطح است، ممکن است باعث خشک کار کردن پمپ و در نهایت سوختن آن شود. بالاتر بودن از آن نیز منجر به عملکرد نادرست و غیرصحیح در اسکیمر می‌شود. در واقع، در اسکیمر آشغال‌ها را در اسکیمر حفظ می‌کند.
محیط استخر را تمیز نگه دارید
سبزیجات، حیوانات و مواد شیمایی را از محیط استخر دور کرده و به خارج از آن انتقال دهید. نیترات ناشی از فضولات پرندگان و حیوانات حکم غذا برای رشد جلبک‌ها را دارند. گسترش جلبک در استخر نیز باعث دلزدگی از شنا کردن شده که در نهایت یک تمیزکاری اساسی را به شما تحمیل خواهد کرد.
هم نشینی اسید و کلر، ممنوع!
همیشه مواد شیمیایی را دور از نور مستقیم خورشید نگه دارید. آن‌ها را در مکان خشک و خنکی قرار دهید. اسید و کلر را درست نزدیک هم نگه داری نکنید.
  
منبع www.tripsavvy.com

 

#سینرژی پارس #فوم xps #عایق های حرارتی #xps
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سینرژی پارس محفوظ می باشد.