نقش رشته شهرسازی

 

نقش رشته شهرسازی

 

عنوان مقاله: نقش رشته شهرسازی در جلوگیری از تغییر اقلیم شهرهای بزرگ (نمونه موردی شهر اصفهان)

محمدرضا کمالی، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

به گزارش تاسیسات نیوز، نقش رشته شهرسازی در بهبود وضعیت شهرها از همواره مطرح بوده است و امروزه به رغم مشکلات متعددی که شهرها با آن درگیر هستند می توانند به بهتر شدن آن کمک نماید. مشکلاتی که بیشتر ناشی از بی توجهی به شهر در قالب یک مجموعه کلی و همچنین کم توجهی به آینده شهرها می باشد.
شرکت سینرژی پارس

شرکت سینرژی پارس از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه تجهیزات نوین ساختمانی از جمله فوم‌ عایق xps، عایقکاری سازه های صنعتی و مسکونی، دیوار سبک و در راستای سبک سازی ساختمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان آغاز نمود و در این مدت توانسته با اتکا به تخصص و تجربه کارشناسان خود، به یکی از بزرگترین عرضه کننده های عایق های ساختمانی، صنعتی و تجاری تبدیل گردد. بیشتر بخوانید 

حال رشته شهرسازی می تواند در راستای تعیین و استقرار کاربری های یک منطقه، جهت توسعه شهرها، طراحی منظر، پوشش گیاهی و طراحی نمای ساختمان ها در یک محور بر اساس اصول توسعه پایدار و مطابق با اقلیم منطقه گام های اساسی و مفید بردارد.

 

از طرفی دیگر بی توجهی به تغییرات اقلیمی در شهرها سبب شده تا تاثیرات جبران ناپذیری در حال و آینده بر جای بگذارد با توجه به اهمیت موضوع، این پژوهش به بررسی آثار نامطلوب تغییر اقلیم پرداخته و نقش رشته شهرسازی را در بهبود وضعیت کنونی تبیین می کند و در این راستا پیشنهاداتی نیز ارائه می کند.

فوم xps

فوم xps سینرژی از پلی استایرن بصورت اکسترود با مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری حرارتی تولید شده است. فرآیند تولید بر اساس تکنولوژی ذوب مواد، مخلوط کردن مداوم و تزریق و فشرده سازی در دمای بالا جهت تولید صفحات سخت عایق می باشد. بر خلاف دیگر روش های تولید که سبب ایجاد حفره، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذناپذیر ایجاد می کند که ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشار در مقایسه با دیگر عایق ها از مشخصه های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد. بیشتر بخوانیددر این پژوهش که به روش توصیفی – تحلیلی و علی پس از وقوع انجام شده، با بررسی آمارها مشخص شد که تغییر اقلیم شهر اصفهان به عنوان نمونه موردی پژوهش در چند دهه اخیر مشهود است که بخشی از آن مربوط به توسعه صنعتی فزاینده این شهر است و بایستی تمهیداتی در این راستا اتخاذ گردد.

 

نتایج نشان می دهد اولویت بخشی به مسائل اقتصادی نقش مهمی در تغییر اقلیم شهرها داشته اند و لزوم تغییر نگرش و اولویت بخشی به بحث توسعه پایدار در این امر احساس می شود.

 

 

 

 

 

 

انتهای خبر

 

#سینرژی پارس #فوم xps #عایق های حرارتی #xps
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سینرژی پارس محفوظ می باشد.