مقایسه چیلر تراکمی و جذبی در ساختمان ها

 

مقایسه چیلر تراکمی و جذبی در ساختمان ها

 

عنوان مقاله: مقایسه استفاده از چیلر تراکمی و جذبی در ساختمان ها از نقطه نظر اقتصادیامیر کریم دوست یاسوری، مظفر شکری راد و حسین حاتمی (استادیاران گروه مهندسی مکانیک دانشگاه لرستان)به گزارش تاسیسات نیوز، مقایسه میزان مصرف انرژی بین ساختمان های کشور با مقدار متناظر آن در کشورهای توسعه یافته، گویای فاصله زیاد این دو مقدار است که این تفاوت، تجدیدنظر اصولی در سیاست های مصرف انرژی در بخش ساختمان را ضروری می سازد. یکی از این موارد، انتخاب دستگاه های مرکزی ایجاد سرمایش در سیستم های تهویه مطبوع ساختمان می باشد.
شرکت سینرژی پارس

شرکت سینرژی پارس از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه تجهیزات نوین ساختمانی از جمله فوم‌ عایق xps، عایقکاری سازه های صنعتی و مسکونی، دیوار سبک و در راستای سبک سازی ساختمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان آغاز نمود و در این مدت توانسته با اتکا به تخصص و تجربه کارشناسان خود، به یکی از بزرگترین عرضه کننده های عایق های ساختمانی، صنعتی و تجاری تبدیل گردد. بیشتر بخوانیدبا توجه به گسترش روزافزون تقاضا، تولید این دستگاه ها بسیار متنوع شده که از آن جمله می توان به انواع چیلرهای جذبی و تراکمی اشاره نمود. بی شک استفاده از این تجهیزات همراه با دستگاه های هواساز یا فن کویل، یکی از مناسب ترین سیستم های تهویه مطبوع را برای یک ساختمان فراهم می آورد.
فوم xps

فوم xps سینرژی از پلی استایرن بصورت اکسترود با مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری حرارتی تولید شده است. فرآیند تولید بر اساس تکنولوژی ذوب مواد، مخلوط کردن مداوم و تزریق و فشرده سازی در دمای بالا جهت تولید صفحات سخت عایق می باشد. بر خلاف دیگر روش های تولید که سبب ایجاد حفره، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذناپذیر ایجاد می کند که ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشار در مقایسه با دیگر عایق ها از مشخصه های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد. بیشتر بخوانیدهدف از این پژوهش بررسی و مقایسه اقتصادی چیلر تراکمی و جذبی می باشد که با توجه به موارد مختلف از جمله سهولت کاربرد، هزینه های اولیه و جاری، فضای مورد نیاز و غیره قابل بررسی می باشد. در این تحقیق به موارد مذکور در چندین ظرفیت مختلف پرداخته شده است.

نتایج بدست آمده از این پژوهش نشان می دهد که استفاده از چیلرهای تراکمی از لحاظ قیمت، مصرف برق و گاز و آب و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده است.

 

 

 

 

 

 

انتهای خبر

 

#سینرژی پارس #فوم xps #عایق های حرارتی #xps
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سینرژی پارس محفوظ می باشد.