مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس تشریح کرد: اجرای طرح مسکن ملی چه مزایایی دارد؟

 

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس تشریح کرد:
اجرای طرح مسکن ملی چه مزایایی دارد؟

1399/10/01

مدیرکل بنیاد مسکن فارس گفت: اجرای این طرح یک شاخص کیفی معتبر و قابل توجه در حوزه مسکن شهری بر جای می گذارد و به ثبت می رساند.
به گزارش اخبار ساختمان، عطاءالله زمانی در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با اشاره به مزایای اجرای طرح اقدام ملی و حمایت دولت از این طرح افزود: شهرستان های لارستان، اوز، گراش، خنج و دیگر شهرهای جنوب فارس با استقبال کم نظیر از این طرح رکورد کم سابقه ای را در سطح کشور به ثبت رساندند.

وی ادامه داد: در طرح مسکن ملی که در شهرستان های جنوب فارس قرعه کشی و نام نویسی آن انجام شده ما با تقاضاهایی روبرو هستیم که هم شامل افراد بی بضاعت و نیازمند می شود و هم سرعت عمل در واریزی ها و جمع آوری آورده متقاضیان و همچنین برگزاری تشریفات قرعه کشی در آن بهخوبی و با سرعت عمل انجام شده است و همه این موارد شاخص کیفی اجرای این طرح در جنوب استان فارس را بالا می برد.


شرکت سینرژی پارس

شرکت سینرژی پارس از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه تجهیزات نوین ساختمانی از جمله فوم‌ عایق xps، عایقکاری سازه های صنعتی و مسکونی، دیوار سبک و در راستای سبک سازی ساختمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان آغاز نمود و در این مدت توانسته با اتکا به تخصص و تجربه کارشناسان خود، به یکی از بزرگترین عرضه کننده های عایق های ساختمانی، صنعتی و تجاری تبدیل گردد. بیشتر بخوانید

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به آورده نسبتا مناسب متقاضیان مسکن ملی در شهرستان های جنوبی استان فارس گفت: شاخص آورده متقاضیان دراین شهرستان ها و مدیریت مناسب طرح در کل کشور کم نظیر است و این موضوع نوید بخش اجرای بهینه طرح مسکن ملی در این شهرستان ها در ترازی بالاتر از متوسط کشوری است.

زمانی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش نرخ تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن از ۱۸ به ۱۲ درصد افزود:‌ حذف واسطه‌های مصالح ساختمانی و خرید مستقیم از تولیدکننده به انبوه‌ساز از اقدامات مطلوب دولت در طرح اقدام ملی مسکن است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین عنوان کرد: امکان اجرای این طرح در کل شهرهای استان فارس وجود دارد؛ اما در حال حاضر و براساس برنامه وزارت راه و شهرسازی در شهرهایی صورت می‌گیرد که در آن‌ها زمین تامین شده باشد.

وی یاد آور شد: با اشاره به استقبال از طرح اقدام ملی مسکن در فارس، اظهار کرد: میزان تقاضای موثر در جنوب فارس بیش از شمال این استان است؛ در مناطق شمالی ساخت‌وسازها به نرخ کمتری ارائه می‌شود؛ اما در مناطق جنوبی فارس قیمت زمین و مسکن رشد بسیاری داشته است.

مدیر کل راه و شهرسازی لارستان نیز دراین نشست مشترک بر لزوم تعامل و هم افزایی بین دستگاهی برای پیشبرد طرح اقدام ملی تاکید کرد و گفت: طرح اقدام ملی مسکن در فرآیندهای نام نویسی از متقاضیان، تامین، نقشه برداری و حتی تسطیح و آماده سازی زمین و پایش و شناسایی متقاضیان واقعی به خوبی پیش رفته است.


فوم xps

فوم xps سینرژی از پلی استایرن بصورت اکسترود با مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری حرارتی تولید شده است. فرآیند تولید بر اساس تکنولوژی ذوب مواد، مخلوط کردن مداوم و تزریق و فشرده سازی در دمای بالا جهت تولید صفحات سخت عایق می باشد. بر خلاف دیگر روش های تولید که سبب ایجاد حفره، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذناپذیر ایجاد می کند که ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشار در مقایسه با دیگر عایق ها از مشخصه های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد. بیشتر بخوانید

حسن شبانی با بیان اینکه متقاضیان باید تا آخرین مهلت واریز وجه آورده خود را واریز کنند، افزود: مراحل اجرای طرح اقدام ملی مسکن تاکنون به شکل مطلوب پیش رفته و برای تسریع و شتاب بخشی در مراحل بعدی نیازمند حمایت بیش از پیش همه نهادها از جمله دستگاه های خدمات رسان هستیم.

وی بیان کرد: تامین زمین و فرآیند واگذاری آن به بنیاد مسکن و همچنین حجم گستردگی و موضوعات فنی پیش از ساخت و ساز و تعیین تکلیف تهیه نقشه ها برای ساخت واحدها و اقدامات مهندسی تا حدودی زمان بر است.

شبانی یادآور شد: البته با وجود این مسایل و فرآیند طولانی، اما اداره کل راه و شهرسازی به دلیل ضرورت و انجام تعهدات خود همواره با تمامی توان در حال انجام فرآیند کار در زمینه تامین زمین بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان گفت: این اداره با توجه به مراجعات و درخواست های مردمی و نیاز مسکن همچنان آمادگی لازم برای تامین زمین و فراخوان مجدد را دارد.

ایسنا
16:19 | دوشنبه 1 دي 1399

 

#سینرژی پارس #فوم xps #عایق های حرارتی #xps
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سینرژی پارس محفوظ می باشد.