مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن مطرح کرد؛ لزوم ورود افرادمتخصص به حوزه ساخت‌وساز

 

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن مطرح کرد؛
لزوم ورود افرادمتخصص به حوزه ساخت‌وساز

1399/09/15

مدیر عامل گروه سرمایه گذاری مسکن گفت: افرادی که تخصص لازم در ساخت و ساز ندارند باعث شده تا نگاه ها به ساخت و ساز به یک نگاه بساز بفروشی ختم شود.
به گزارش اخبار ساختمان، روزبه ظهیری هاشمی در پاسخ به این پرسش که متوسط عمر مفید ساختمان در دنیا ۵۰ سال است در حالیکه در ایران در خوشبینانه ترین حالت این عدد ۲۵ تا ۳۰ سال است. دلیل پایین بودن عمر مفید ساختمان در ایران چیست؟ گفت: اصلی ترین دلیل آن این است که ساخت و ساز باید توسط افراد حرفه ای و صلاحیت دار صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اگر افراد عادی امروز بخواهند خودرو تولید کنند آیا امکان این اقدام برای آنها فراهم است یا اینکه مجوز آن می تواند اخذ شود؟ ادامه داد: اگر امروز فرد یا افرادی تصمیم بگیرند که ملکی را احداث کنند آیا موانع قانونی پیش روی آنها خواهد بود؟


شرکت سینرژی پارس

شرکت سینرژی پارس از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه تجهیزات نوین ساختمانی از جمله فوم‌ عایق xps، عایقکاری سازه های صنعتی و مسکونی، دیوار سبک و در راستای سبک سازی ساختمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان آغاز نمود و در این مدت توانسته با اتکا به تخصص و تجربه کارشناسان خود، به یکی از بزرگترین عرضه کننده های عایق های ساختمانی، صنعتی و تجاری تبدیل گردد. بیشتر بخوانید

ظهیری افزود: حقیقت این است که علیرغم اینکه ما برخی موارد مثل وجود مجری ذیصلاح و سایر نهادهای مشابه داریم اما در عمل و در مکانیزم اجرا می بینیم که مکانیزم شکلی بوده و محتوایی نیست. این موضوع از آنجا نشات می گیرد که همانطور که برای تولید خودرو باید دارای یک مجموعه مشخص و قانونی باشیم تا بتوان خودرو تولید کرد اما در ساخت و ساز متاسفانه این موضوع مطالبه نمی شود.

مدیر عامل گروه سرمایه گذاری مسکن با تاکید بر اینکه باید بخش سرمایه گذاری از بخش تولید و احداث مسکن جدا شود اضافه کرد: نکته اصلی این است که افرادی که ساخت و ساز انجام می دهند خود به عنوان سرمایه گذار به حساب می آیند.

وی تصریح کرد: افرادی که تخصص لازم ندارند به عنوان سازنده در اقصی نقاط کشور مطرح هستند که این اصلی ترین موضوعی است که باعث می شود نگاه ما به یک نگاه بساز بفروش و نه نگاه مهندسی و تولید مسکن با کیفیت ختم شود.

ظهیری در پاسخ به این پرسش که برای بالا بردن کیفیت ساختمان ها و عمر مفید ساختمان آیا نهادها و ارگان های مرتبط با مسکن مثل وزارت راه و شهرسازی، شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی باید همکاری های خود را با یکدیگر بیشتر کنند؟ گفت: طبیعتا سیاستگذاری، وظیفه نهادها و ارگان های حمایتی مثل وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی است. پس بنابراین قوانین خوبی در این خصوص وجود دارد اما این موضوع و بالا بردن کیفیت ساخت و ساز، مثل یک زنجیره است.


فوم xps

فوم xps سینرژی از پلی استایرن بصورت اکسترود با مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری حرارتی تولید شده است. فرآیند تولید بر اساس تکنولوژی ذوب مواد، مخلوط کردن مداوم و تزریق و فشرده سازی در دمای بالا جهت تولید صفحات سخت عایق می باشد. بر خلاف دیگر روش های تولید که سبب ایجاد حفره، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذناپذیر ایجاد می کند که ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشار در مقایسه با دیگر عایق ها از مشخصه های منحصر به فرد این نوع عایق می باشد. بیشتر بخوانید

مدیر عامل گروه سرمایه گذاری مسکن افزود: وقتی در مورد کیفیت ساخت و ساز و ساختمان صحبت می کنیم، کیفیت ساخت و ساز از کیفیت مصالح ساختمانی که در کارخانه ها تولید می شود آغاز می شود و تا نحوه اجرا یعنی مجریان ذیصلاح ادامه می یابد.

وی خاطر نشان کرد: طرحی که ما بر مبنای آن استفاده می کنیم چه بسا اگر طرح دقیقی چه از لحاظ ایمنی و فنی مولفه های لازم را نداشته باشد و یا اساسا با تغییرات تکنولوژی منطبق نباشد، کارآمدی واحد مسکونی از دست می رود و واحد مسکونی قبل از اینکه عمر مفید خود را سپری کند و به آن عدد ۵۰ سال برسد تخریب می شود.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
20:17 | شنبه 15 آذر 1399

 

#سینرژی پارس #فوم xps #عایق های حرارتی #xps
تمامی حقوق این سایت برای شرکت سینرژی پارس محفوظ می باشد.