کانال از پیش عایق xps

  • کانال کولر از پیش عایق XPS:

کانال های کولر از پیش عایق XPS، متشکل از یک لایه میانی می باشد که از جنس فوم عایق XPS بوده و توسط دو لایه ورق آلومینیومی پوشیده شده است. این محصول جایگزینی برای روش مرسوم کانال های از جنس ورق گالوانیزه می باشد و دارای ویژگی های زیادی از جمله ضد آتش در برابر حریق، استحکام بالا و وزن کم، حمل و نقل و نصب آسان، عایق حرارتی و رطوبتی و... است.

فوم عایق xps با پوشش آلومینیوم

در مقایسه با کانال های از جنس ورق گالوانیزه می توان به خصوصیات زیر اشاره کرد:

- دوام بالا: این محصول به دلیل بهره از ورق آلومینیوم با پوشش ضد زنگ و همچنین فوم عایق رطوبتی دارای استحکام و دوام بالاتری در محیط های پر فرسایش نسبت به ورق گالوانیزه است.

- انتقال حرارت: ضریب انتقال حرارت کمتر و در نتیجه اتلاف انرژی کمتر نسبت به کانال های از جنس ورق گالوانیزه

- وزن کم: به دلیل استفاده از فوم عایق فشرده و ورق آلومینیوم ای محصول از وزن بسیار کمی برخوردار است که موجب سبک سازی سازه و حمل و نقل آسان می شود.

- شرایط آب و هوایی: در شرایط گوناگون آب و هوایی این محصول چه در محیط های داخلی و چه خارجی قابل استفاده است، در حالی که کانال های گالوانیزه در برخی شرایط دچار افت کیفیت می شوند. 

 

کانال از پیش عایق

 

چرا از كانال پيش عايق سينرژي استفاده كنيم؟

مزاياي زيادي وجود دارد كه سبب مي شود بجاي استفاده از كانال هاي گالوانيزه سنتي از كانال هاي نسل نوين از پيش عايق سينرژي استفاده كنيم.

 

کانال غیر عایق

 

      • 1-  وزن سبك : كانال هاي گالوانيزه وزن به نسبت بيشتري دارند و در نتيجه جهت اجرا نياز به اتصالات و نگهدارنده هاي بيشتري دارند. در عوض كانال هاي از پيش عايق سينرژي به علت وزن سبك، بسياري از نگهدارنده ها و اتصالات به سقف را نياز ندارند. بعلاوه در هنگام آتش سوزي كانال هاي گالوانيزه در اثر انبساط حرارتي از اتصالات خود جدا شده و به علت وزن زياد سبب ريزش و خرابي سقف هاي كاذب مي گردند كه كار امداد رساني را به مشكل مواجه مي كنند ولي كانال هاي از پيش عايق سينرژي به علت وزن سبك مشكلي براي سقف كاذب ايجاد نخواهند كرد.

 

2-  سرعت نصب بالاتر : به علت ماهيت عايق بودن ورق كانال سازي سينرژي در هنگام اجرا عايقكاري نيز انجام گشته و نيازي به نصب كانال و سپس عايقكاري آن مانند كانال هاي گالوانيزه نيست بنابراين سرعت بيشتر سبب صرفه جويي در زمان اتمام پروژه مي گردد.


3-  هزينه نصب كمتر : وزن سبك و سهولت در ساخت و نصب كانال از پيش عايق سينرژي مي تواند در زمان و هزينه كمتر اجراي كار به مجري انجام كار و خريدار محترم كمك شاياني نمايد.


4-  اشغال فضاي كمتر : كانال از پيش عايق سينرژي نيازي به عايقكاري حرارتي جداگانه ندارد و فضاي اشغال شده توسط عايق بندي كانال هاي گالوانيزه كه حدود 20 سانتيمتر است از آنها كاسته مي شود و در نتيجه در سقف هاي كاذب اتاق ها برجستگي سقف جهت اجراي كانال كمتر مي باشد.


5-  مونتاژ و نصب راحت : ورق هاي از پيش عايق سينرژي به راحتي پس از انتقال به محل پروژه در همان محل بريده و مونتاژ مي گردند و جهت پروژه هايي كه از قبل اندازه گيري و بازديد نشده اند بسيار كارا و مفيد مي باشند و زمان انجام پروژه را به شدت كاهش مي دهند.

 

 

انواع مختلفي از پانل ها و ورق هاي از پيش عايق با بالاترين كيفيت از مواد اوليه پليمري ساخته مي شوند و بواسطه خصوصيات منحصر به فردي كه دارند از جمله سبكي، دوام، مقاومت، سهولت در ساخت و سرعت اجراي بالا در اكثر پروژه ها بهترين گزينه جهت انتخاب مشتريان گرامي مي باشند.
محل هاي استفاده از كانال هاي از پيش عايق شامل فضاي داخلي، فضاي خارجي و محيط هاي صنعتي است كه توصيه مي گردد طبق جدول و مشخصات زير انتخاب گردند:


1-  فضاي داخلي : پانل 20 ميلي متر با روكش آلومينيوم 80 ميكرون مناسب براي فضاي داخلي استخرها، سينماها، منازل، كتابخانه ها، بانك ها و فروشگاه ها


2-  فضاي صنعتي : پانل با ضخامت بیشتر از 20 ميلي متر با روكش آلومينيوم 80 ميكرون با مقاومت و سختي بالاتر مناسب استفاده در پروژه هايي با ابعاد كانال هاي بزرگ.

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت سینرژی پارس محفوظ می باشد.